Novinky 2013

 •      Prostřednictví sekce "novinky" se vám budu snažit nabídnou novější věci (především hudbu), které se na punk, ska a o! scéně šustnou, a které mi přijdou zajímavé. Jedná se o kratší články s obrázky, kde však najdete i odkazy na podrobnější informace na oficiálních stránkách daných událostí a (u alb) cenu s možností přímé koupě.
  • Trocha nostalgie na svátky - punk před revolucí (článek)

   Trocha nostalgie na svátky - punk před revolucí (článek)

   KDY? 16/12/2013
        Právě jsem zcela náhodně objevil článek o punku v ČR před revolucí. Světe div se - na iDnes, ale nebojte, v podstatě jde o doslovný přepis kapitoly o punku z knihy "Kmeny 0", je to takový milý předvánoční dárek v podobně trošku delšího počtení na zimní večery (i s fotkymi). Čtěte zde.
  • Zatrest - poslech alba zdarma (jen do 24.!)

   Zatrest - poslech alba zdarma (jen do 24.!)

   KDY? do 24/12/2013
        Cituji: ,,Doba předvánoční na nás taky dolehla, nějak jsme zjihli, a tak jsme se rozhodli,že naložíme těm z Vás,kteří nemají gramofon a třeba by si chtěli poslechnout naši novou desku,zpestříme nebo zkazíme ten předvánoční čas a celé album si tady teď můžete přehrávat do zblbnutí :-) Teda do úplného ne,jen do Štědrého dne,kdy ho zase v tichosti stáhneme..." Poslouchejte zde.
  • Zemřel Petr (Bakča) Bakalerov

   Zemřel Petr (Bakča) Bakalerov

   KDY? 15/12/2013
        Ne všechny novinky jsou veselé, a to ani před "svátky". Jak asi nemálo z vás ví, dne 15. prosince navždy odešel do punkového nebe Petr "Bakča" Bakalerov, kytarista skupiny E!E, a to po vážné nemoci. Bylo mu 49 let.
        Přátelé se s ním mohli rozloučit 20. prosince 2013 v obřadní síni Lesního hřbitova v Písku. Zúčastnila se řada punkových osobností, např. kluci ze Znouzectnosti, N.V.Ú., Visacího zámku, Tří Sester, Plaxis aj. Parte si můžete prohlédnout na oficiálních stránkách E!E.
  • Týraní dětí v ČR

   Band-a-SKA - nové album

   KDY? 30/11/2013
        SKA událostí je pomálu a i to málo, co se objeví, je často v tichosti přehlédnuto. Já jsem alespoň na žádném z velkých undergroundových serverů tuto novinku nezaznamenal, což je škoda, uvážíme-li, že tradičně zveřejňují koncerty (polo)známých zahraničních kapel, které často ani punk/SKA/Oi! nehrají. No, nic, dost lamentování :)..
        Český SKA rybníček není z největších, takže předpokládám, že řada z vás o skupině Band-a-SKA z Týniště nad Orlicí slyšela. Letos dokonce už jeden počin vydala, jednalo se ovšem "jen" o EP s 3 písněmi (V Zanzibáru na báru). 30. listopadu ale pokřtila své první regulérní CD s názvem Zajíc v pytli. Obsahuje celkem 8 písní a 3 bonusy, takže 11 věcí celkem. Vydavatelem je M.A.R.S. Audio a v prodeji jsem je zatím bohužel neviděl, což se ale jistě rychle spraví. 1 skladbu si můžete poslechnout i na Bandzone.
  • Týraní dětí v ČR

   Týraní dětí v ČR

   KDY? během roku 2012
        Častější návštěvníci těchto stránek si asi všimli, že jednou za čas se v Novinkách (či sekci Svoboda) objeví článek, který tak úplně s punk/SKA/Oi! hudbou přímo nesouvisí. Na druhou stranu řada kapel se účastní a pořádá benefice, ať už pro útulky, tak pro jiná zařízení. Takže nevidím důvod, proč občas trošku nerozšířit obzor, když už tu ta možnost je.
        Z obrázku jste jistě poznali, že dnes nepůjde o čtyřnohé přátele, ale o týrané děti. Ne, že by mezi nimi některá "individua" rozlišovala. Jak už to tak u nebulvárních záležitostí bývá, docela v tichosti se v létě objevila čísla (fyzicky a psychicky) týraných děti v ČR za rok 2012. A jsou nejhorší v její historii. Podle Nadace Naše dítě (NNd) bylo v roce 2012 prokázáno 7252 případů násilí na dětech, z toho 183 skončilo v nemocnici, 83 utrpělo tělesné poškození a 28 jich zemřelo (18 dívek, 10 chlapců). Z tohoto počtu jich bylo 813 zneužito sexuálně, 33 otěhotnělo a 16 nepřežilo. Ano, pořád jsme v České republice. Tyto počty, jak jste si asi všimli, byly "prokázány" a odhaduje se, že nezjištěných případů, podobně jako u jiné trestné činnosti, je několikanásobně více (některé zdroje hovoří až o 40 000). K tomu na doplnění uvedu, že podle ÚZIS (Ústavu zdravotnických informací a statistik) se v loni v ČR narodilo 108 576 živých dětí.
        Možná si řeknete, že Trestní zákoník postihuje toto chování zvláště tvrdě a viníky tak čeká "zasloužená odměna". Opak je bohužel pravdou. Z výše uvedených 7252 případů bylo odsouzeno jen 46, ano, jsou to 3%. Nechci tvrdit, že každý případ byl 100% násilím na dětech, přecejen dnešní kult nedotknutelnosti např. žáků na základních školách vede k takovým důsledkům, jako postřelení a pobodaní učitelé, "vtipná videa šikany" na Facebooku apod. Na druhé straně 3% je prostě výsměch, buď jak buď. Jedinou, snad trochu potěšující zprávou zůstává fakt, že konečná čísla jsou sice nejvyšší v historii, má se ale za to, že důvodem je také vyšší povědomí lidí, kteří na takové případy upozorní.
  • Sex Deviants - nová deska

   Sex Deviants - nová deska

   KDY? leden-únor/2014
        Začátek nového roku bývá ve znamení nových desek a práce na nich zpravidla vrcholí koncem starého roku. Nejinak je tomu i letos. Sex Deviants se přidala ke kapelám, které dokončují novou desku. Fanoušci si museli počkat 5 let! Měla by mít 10 písní, některé z nich si můžete poslechnout na jejich profilu . Vyjde začátkem příštího roku. Název a cena zatím nejsou úplně jasné.
  • Postavte se Do Řady! - konečně přichází nové album

   Postavte se Do Řady! - konečně přichází nové album

   KDY? 08/11/2013
        Poměrně v tichosti ohlásila punková legenda Do Řady! na svém bandzonovém profilu, že dokončila práce na novém albu. Bude se jemnovat Myslím to upřímně a jednu ochutnávku už máte na dříve zmíněném profilu. Vyjít by mělo u mosteckého Mars Studio Records, a to tak zatím tak vše, co kapela dosud prozdradila. Buď jak buď, fanoušci si museli počkat od jejich posledního počinu už těžko uvěřitelných 8 let!
  • Kníry - křest prvního alba

   Kníry - křest prvního alba

   KDY? 29/11/2013
        Možná jste o Knírech ještě neslyšely, možná ano. Tak či tak, o nich jistě ještě uslyšíme. Pro ty z vás, kteří nevědí: Kníry je plzeňská moustache rock'n'rollová kapela, která vznikla v roce 2013. Jde o kompilaci dřívějších členů různých kapel jako Tleskač či Požár mlýna. Nejcharakterističtější je samozřejmě zpěv, který jste si ještě do nedávna mohli užívat u kapely Tleskač.
        Skupiny už tu s námi je přes půl roku a zatím nic oficiálního nevydala. To se má ale v brzké době změnit. Dne 29. listopadu bude křtít v Plzni své první album s názvem Knír v duši. Křest proběhne v Plzni v divadle Pod lampou a zahraje vám také banda s názvem Trautenberg. Cena vstupenky v předprodeji je 120 Kč.
  • Spínací špendlík končí

   Spínací špendlík končí

   KDY? do konce roku 2013
        Některé kapely slaví jubilea, jiné vstávají z mrtvých, ale řada jich končí. Je jich bohužel poslední dobou čím dál tím více a Spínací špendlík potkal stejný osud. Po více než 10 letech oznámila kapela, že do konce roku ještě odehraje nasmlouvané koncerty a končí. Je to smutné, ale na druhé straně si myslím, že bylo správné rozhodnout se nehledat náhradu za zpěváka (který mimo jiné zpíval i v Malomocnosti) a nepokračovat pod tímto jménem s někým jiným, protože by to nemělo smysl.
        Budiž alespoň slabou útěchou, že hoši na punk nezanevřeli a na koncerty hodlají chodit dále, byť jako návštěvníci. Navíc nevyloučili svoji účast na jiných, nových projektech. Snad se něčeho takového dočkáme. Díky! PS: Poslední rozloučení proběhne 14.12. na Baronce v Litoměřicích.
  • Punk Floid vstávají z mrtvých

   Požár Mlýna - 10 vzpomínkových koncertů k 25. výročí

   KDY? od 19/10/2013
        Po desetileté odmlce se na pódia vrací legendární plzeňská hudební skupina Požár mlýna . Tato crazy punková formace vznikla za nejasných okolností okolo roku 1988. Vydala osm alb, patnáct let plnila sály rockových klubů a hospod až do roku 2003 , kdy na následky celkového vyčerpání uhasla. Jednotliví členové poté působí ve skupinách Mordors gang, Carlos a jeho kojoti, Tleskač , Náhradní díly lidí . O Požáru byl v roce 2009 natočen hodinový dokument , který byl promítán na filmovém festivalu Finále i v rámci výstavy Kristova léta českého punku v pražském Popmuseu.
       Avšak ! Počátkem roku 2013 se zakládající členové skupiny P.Hrabák, E.Hrubý, M.Cisler a P.Bejlek dohodli , že by si zase po letech chtěli společně zablbnout . I oslovili také zpěvačku Šamšulu a baskytaristu Jiřího Kotka (původní basák S.Tyšer na basu už nehraje) a začali zkoušet. 19.10. 2013 tedy vyráží punkový Požár mlýna na vzpomínkové turné s názvem ,,Monkey King is Not Dead". Koncerty naleznete zde.
  • Punk Floid vstávají z mrtvých

   Punk Floid vstávají z mrtvých

   KDY? od 05/10/2013
        Po řadě přestávek pauz, resp. konců, hned několika dlouhohrajících punkových kapel v loni a letos přichází konečně také jedna dobrá zpráva. Celkem v tichosti se totiž (snad ne jen na krátko) probouzí zrekonstruovaná kapela Punk Floid. Kluci nabrali nového kytaristu-zpěváka a připravili pro fanoušky hned 11 koncertů, většinou se skupinou Volant, Vše začíná 5. října v Ostravě!
  • Je ženský punk v ČR mrtev?

   Je ženský punk v ČR mrtev?

   KDY? časově neurčeno
        Když se řekne punkerka, punk girl či punk Mädchen :), většina punk poslouchajících osob opačného pohlaví zpozorní. Když se ale navíc řekne, že je zpěvačka, (bas)kytaristka či dokonce bubenice v punkové kapele, no to už je něco.
       Je mi docela líto, že jsem nikde neviděl žádný článek, který by se alespoň letmo věnoval českému ženskému punku a představil pár kapel. Proto jsem chtěl napsat tento (mini)článek a napravit to. Bylo mi jasné, že to nebude lehké. Ale že to bude v podstatě nemožné, to mě nenapadlo.
       Původně jsem chtěl představit alespoň pár hrajících čistě ženských českých punkových kapel. Pak jsem ale musel slevit na kapely s převahou ženského obsazení a nakonec na kapely, kde je alespoň nějaká žena. Důvod je celkem prostý – Google je naprosto bezradný a při troše štěstí vám najde jen ústeckou kapelu Bella Fica. Vydala demo i CD, zní to poměrně slušně, slečny tam bez pochyby jsou, ale máme tu hned dva problémy – dva členové jsou chlapi a kapela už nějaký ten pátek nehraje.
       Když Google selže, je třeba se spolehnout na starou dobrou vlastní paměť a zapátrat, kde už člověk slyšel nějaký ten ženský vokál. Naštěstí mě napadlo hned několik seskupení. Hned zkraje mě napadli N.V.Ú. Ale ano, jen si vzpomeňte na album Čáry máry fuck (1998) a na píseň Kemennej (vůl) a také na Nikdy nebo navždy (2009) a píseň Modroočko. Dodnes s nimi (ovšem velmi raritně) můžete slyšet saxofonistku „Ádu“ a klávesistku „Paragánku“. Jinak ale N.V.Ú. samozřejmě nelze označit za ženskou punkovou kapelu, to by mě asi kluci hnali :) Dále mě napadli In Public Ill, kde je ke slyšení „Denča“. Jenže zbytek jsou opět pánové, navíc kapela už přes rok hledá basáka a (jak se zdá) nevystupuje. Takže taky nic. Do třetice mě napadla Znouzectnost . Znalejší z vás jistě vědí, kdo je Romana Kohoutová, však hostovala v nejedné punkové kapele, ale se ZNC má přece jen nejužší vztahy. Bohužel i tady zpívá velmi sporadicky a spíše se omezuje na dechovou sekci, pokud s nimi vůbec vystupuje. I s kapelou Kohout plaší smrt můžete v současné době zaslechnout za saxofonem a harmonikou slečnu – Kateřinu. No a to je tak z těch známějších kapel asi vše. Určitě jsem neřekl všechny, ale to podstatné snad bylo zmíněno.
       Na konec bych nerad zapomněl na naše SKA bratry a sestry :), i když jsem chtěl psát jen o punkových kapelách. Ve SKA je to kupodivu o mnoho lepší, ne že bych si vzpomněl na nějakou ryze ženskou českou SKA formaci, ale hned Tleskač, Band-a-SKA, Jo!ska, Ska'n'daal music ensemble, Skalená treska (a jistě i nějaké další) mají ženský prvek. Je docela zajímavé, že v podstatě ve všech případech jde o dechové nástroje a/nebo zpěv.
       No, dobře, tak jo. Na úplný závěr pro vás přece jen mám potěšující zprávu. Český ženský punk není mrtev. Podařilo se mi zcela náhodně a po vlastnoručním hledání v českých luzích a hájích najít jednu kapelu, která (alespoň zatím) splňuje všechny na začátku zmíněné předpoklady – hrající čistě ženská česká punková kapela. Hrají sice spíš punkrock, ale to už je mi úplně jedno – jmenují se Wild Eggs (asi Vejce na divoko :)), pocházejí z Mikulova, vznikli v roce 2009 a stihli nahrát i první demo z r. 2011. Zní to poměrně dobře a doufám, že alespoň jim to vydrží a pořádně tady tu českou ženskou scénu rozjedou.
       (PS. Nepochybuji o tom – a silně v to doufám, že může existovat ještě nějaká podobná menší česká ryze ženská kapela. Já o ní ale bohužel nevím. Jestli vy ano, neváhejte mi dát vědět. Děkuji!)
  • Climax - konec jednoho HC punku

   Climax - konec jednoho HC punku

   KDY? 29/08/2013
        Tady asi není co dodat. Dějství loňských prázdnin, kdy skončila řada kapel, se opakuje. Prohlášení kapely: ,,Po více než 12cti letech aktivního hraní jsme se rozhodli vyvěsit bílou vlajku a odebrat se z koncertních bojišť do zapomnění - budeme rádi když se s námi přijdete rozloučit na posledních pár koncertech které máme naplánovány do konce roku - smuteční pochod tak završíme 27.10 v Libereckém Azylu!!! Děkujeme všem kteří nám pomohli dostat se až sem a díky všem kteří nás měli rádi !!! Stay Punk Stay Free !!!"
  • Rachot Petky - nové album Kolaps ZDARMA

   Rachot Petky - nové album Kolaps ZDARMA

   KDY? konec července 2013
        Méně známá, ale už zavedená kapela z Horních Loděnic vydala poměrně nenápadně své první plnohodnotné album s názvem Kolaps. Křest proběhl sice už na jaře, ale teď je k dispozici jak k poslechu, tak ke stažení zdarma i na jejich bandzonovém profilu. Potěšeni budou zejména milovníci ostrého punku, při holení bych raděj neposlouchal :D!
  • Mad Pigs si dávají přestávku

   Mad Pigs si dávají přestávku

   KDY? 05/08/2013
        Asi na kapely o prázdninách padá nějaká krize či co. Při tom by si jeden řekl, že v době festivalů by tomu mělo být právě naopak. Buď jak buď, Mad Pigs ohlásili po 12 letech úspěšné existence dne 5. srpna pauzu - jak jinak - na dobu neurčitou. Minulé prázdniny potkal podobný osud třeba Šanov 1, Punk Floid a některé další. No, snad to není nakažlivé :(. Oficiální stanovisko kapely si můžete přečíst zde.
  • Kritická situace opět zasahuje!

   Kritická situace opět zasahuje!

   KDY? 09/11/2013
        Nestrannost stranou :)! Přiznávám, že tohle je pro mě asi nejmilejší překvapení na scéně za posledních X let! Musel jsem se štípnout a zkontrolovat, jestli je židle, na které jsem seděl, přišroubovaná, ale je to tak :)!
   Je to k nevíře, ale bude to 10 let, co jsem dělal se Šimonem rozhovor pro tyhle stránky. Už tehdy naznačoval, že by si rádi jednou ještě zahráli a dokonce se ptal, jestli nehraju na bicí - kéž by (holt jsem si vybral kytaru a akordeon :D). Každopádně teď je KS zpět - no, dobře, je to jeden jediný ohlášený vzpomínkový koncert. Ale i tak je to bomba. A řeknu to - naše nejlepší HC/punková kapela vystoupí v sobotu 9. listopadu 2013 v Praze v Lucerna Music Baru. Škoda té Moravy, chlapci, škoda, ale pražská scéna je prostě domovem KS, takže je to logické. Vstupenky se dají v LMB koupit předem, a to za 140 Kč. Více info i (raritních) materiálů naleznete zde.
  • Rozpor nahrává novou desku

   Rozpor nahrává novou desku

   KDY? 31/07/2013
        Sloveská Oi!-HC-punková formace Rozpor chystá na konec roku nové album - vinyl. Pro nedočkavce ale připravili překvapení ve formě 3 ochutnávek zdarma stažitelných už teď na jejich stránkách.
  • Rozhovor s Vision Days

   Rozhovor s Vision Days

   KDY? 03/07/2013
        Jistě jste si všimli, že punková parta z Brněnce nedávno vydala nové CD Don't worry be punk. CD slaví úspěch a pro zájemce je nejen ke koupi, ale i k poslechu zdarma. Informovala o tom i stránka Punkhudba. Teď přináší exkluzivní rozhovor s touto skupinou, více v sekci Rozhovory.
  • Letní benefice, aneb spojte příjemné s užitčným!

   Letní benefice, aneb spojte příjemné s užitčným!

   KDY? červenec - srpen 2013
        Léto je tady, i když to tak místy nevypadá! Řada z vás určitě přemýšlí, kam zajet na dobrý koncert, aby tam vystupovala oblíbená kapela, ale aby v peněžence ještě taky něco zbylo na masáž jater :). Proč nemít 2 v 1 - užít si a ještě penězi přispět na ty méně šťastné z nás a na naše zvířecí přátele? Bohužel jsem nikde na internetu nenašel nějaké shrnutí benefičních koncertů tohoto žánru (a vlastně ani v žádném jiném žánru), takže bych si dovolil je udělat zde. Nejbližší taková akce je 6.7. (so) VÍTÁNÍ JARA ANEB PRVNÍ LETNÍ OPEN AIR PUNK BENEFICE (Lhota pod Horami - u Českých Budějovic - cca 100 Kč a přispějete na psí útulek), další akcí je 27.7. (so) FIALKA FEST (Příbram - 100/150 Kč - přispějete na Centrum péče o handicapované ALKA,o.p.s.) a nakonec je tu 31.8. (so) 6. BENEFIČNÍ PUNK KONCERT (Polička - opět 100 Kč a přispějete na psí útulek). Všechny akce a bližší informace můžete najít i v koncertech. Jestli víte ještě o něčem, tak dejte vědět, nejlépe v sekci Koncerty - Oznamovna, nebo přes Kontakt.
  • Zemřel Filip Topol a Psí vojáci

   Zemřel Filip Topol a Psí vojáci

   KDY? 19/06/2013
        O kapele Psí vojáci asi slyšel každý, kdo se jen trošku zajímá o českou alternativní scénu, zejména předrevoluční. S letošním návratem na pódia se kapela vrátila i do povědomí, bohužel ne na dlouho. Ve středu 19. června 2013 zemřel po těžké nemoci její frontman a autor většiny repertoáru - skladatel, hudebník a literát Filip Topol. Poslední koncert proběhl 25. května, další byly plánovány od září 2013. Měl jsem to štěstí být na jejich koncertě asi před 2 měsíci, nevěděl jsem, že nebude trvat dlouho a už to nikdy nepůjde. Cesty osudu jsou holt... prostě, budiž mu undergroundová sekce záhrobí lehká.
  • Perkele - koncert v SR

   Perkele - koncert v SR

   KDY? 29/06/2013
        Znáte Perkele? Pokud posloucháte O! punk, pak věřím, že ano. Tak či tak, vězte, že tato švédská (dnes už snad lze říci) legenda poměrně v tichosti zabrousí do československých vod. Slováci měli tentokrát více štěstí, a tak si dne 29. června budou moci Perkele poslechnout v Base Music Club v Martině. Ovšem, jen pokud se o tom někdo dozví. Klub se k této akci dosud nějak nemá (byť je za dveřmi), a tak nezbývá, než věřit informacím alespoň na oficiálních stránkách kapely.
  • PHR - Punk na parníku

   PHR - Punk na parníku

   KDY? 10/06/2013
        Kapitáni (bez čepic) z PHR vás zvou na epesní akci! Ve zdánlivě normální páteční podvečer 21. června 2013 odpluje od mola na Prýglu (Brněnským móřu) tříkomínový nepotopitelný parník na kterém zahrají tyto elektrifikované štatlařské spolky: punková Zeměžluč, nezařaditelná Insania a undergroundoví Idiot Crusoe. Akce je kombinací kapel zcela unikátní, nikdy společně nevystoupily a první dvě jmenované spolu hrály někdy v šerém dávnověku začátku devadesátých let. Malou násobilkou se dopracuješ ke zjištění, že další takovéto sešlosti se ani publikum ani kapely nedožije! Odjezd parníku je 18.30 od klasického parníkového mola, lístek stojí 390kč a obsahuje neomezenou konzumaci piva a vína. Bandasky, pejsky a zlo nechte doma a značka piva bude zavčasu upřesněna:) Pozor, lístky pouze v předprodeji na info@phr.cz nebo 608577797 - omezená kapacita 100ks a na místě téměř jistě lístky nebudou k dispozici!!!!
  • Vysoké Napětí - Jedna scéna (nové album) ZDARMA

   Vysoké Napětí - Jedna scéna (nové album) ZDARMA

   KDY? 18/05/2013
        Po dlouhém očekávání je od 18.5. venku nové album ska-punkové vsetínské skupiny Vysoké Napětí. Jmenuje se Jedna scéna a obsahuje 14 skladeb (včetně Intra). Bez zajímavosti pro fanoušky jistě nebude fakt, že chlapi se přidali k těm skupinám, které svá nová alba nabízejí ZDARMA. Více informací a stahovat můžete zde!
  • ZNC - po 15 letech nový web!

   ZNC - po 15 letech nový web!

   KDY? 17/05/2013
        A je to tady, neuvěřitelné (a několik měsíců slibované) se stalo skutečností. Plzeňská legenda Znouzectnost, byť poměrně v tichosti, spustila dne 17. května 2013 zcela nový web. U jiných kapel by to asi nebylo zas tak výjimečné, jenže Znouzectnost svůj první (a dosud jediný) web spustila v říjnu 1997!! A od té doby se nijak nezměnil. Až do dnes. Vzhled je úplně jiný, bohužel o vzkazy ve Vrbě, zdá se, lidé přišli. No, pokrok člověk nezastaví :), ale osobně se mi líbí - posuďte sami zde!
  • Nová trička Houba + CD (skoro) zdarma

   Nová trička Houba + CD (skoro) zdarma

   KDY? květen/2013
        Houba přišla se zajímavou akcí - k objednávce triček z nové kolekce 2013 můžete dostat CD dle vlastního výběru ZDARMA. V čem to vězí? V ceně objednávky - ta musí převýšit 500 Kč. V reálu to znamená objednat minimálně 3-4 trička, což asi nastane jen v případě domluvy několika lidí. Jejich cena se totiž pohybuje kolem, nutno říci lidových, 150-200 Kč. CD si můžete vybrat sami, stačí je napsat do "poznámky" při objednávce. Nakupovat můžete zde.
  • Zvlášňý škola - Šesté slunce (nová deska)

   Zvlášňý škola - Šesté slunce (nová deska)

   KDY? 10/05/2013
        Je to neuvěřitelné, ale po 9 letech se Zvlášňý škola konečně rozhoupala a vydala nové album. Jeho předchůdce: Do roka a do dna vyšel v r. 2004. Album se jmenuje Šesté slunce (podle Mayů dnes žijeme na počátku tohoto období) vyšlo 10. května. Datum není náhodné, je to den nedožitých 55. narozenin Josefa Cibulky, managera a "čestného člena", se kterým jsem i já měl možnost nejednou jednat. Tragicky nás opustil 1.3.2011. Album je ke koupi za 150 Kč zde.
  • Zastrest - ...poslední? (nová deska)

   Zastrest - ...poslední? (nová deska)

   KDY? květen 2013
        Olomoučtí Zatrest si udělali radost novým albem s netradičním a trošku provokativním "...poslední?". No, snad to není vzkaz do budoucna. Pro ty z vás, kteří už jej hledí po internetu, má kapela jedno překvapení - album vychází jen na LP (vinylu) a pouze v limitované edici 100 Ks. Obsahuje 10+1 písní a koupit lze tradičně u PHR, nebo u kapely.
  • Zikkurat - třetí návrat a s bonusem!

   Zikkurat - třetí návrat a s bonusem!

   KDY? časově neurčeno
        Leganda české alternativy se potřetí vrátila. Zikkurat s přestávkami existuje už od r. 1978. Třetí zmrtvýchvstání sice přišlo již koncem roku 2005, ale letos slaví 35 let a začíná o sobě dávat vědět. Zatím proběhlo několik koncertů, další jsou v plánu - Pukhudbě se podařilo zjistit, že ve fázi plánování je koncert s Michael's Uncle a V.T.Marvin. Bonusem je pak vznik "divize" Zikkuratu s názvem SEX PISTOLS Revival Prague, která hraje originálním způsobem písně této legendy.
  • Požár Mlýna po 10 letech opět zasahuje

   Požár Mlýna po 10 letech opět zasahuje

   KDY? druhá polovina 2013
        Celkem v tichosti se začátkem roku rozhodli chlapi z Požáru Mlýna, že po 10 letech potrénují a udělají pár vzpomínkových koncertů. Termíny akcí zatím nejsou jasné, ale podle všeho by k tomu mělo dojít na podzim letošního roku. Sledujte průběžně dění zde.
  • Nová kapela Kníry (zpěvák ex-Tleskač)

   Nová kapela Kníry (zpěvák ex-Tleskač)

   KDY? duben 2013
        Jestli se zajímáte o SKA, jistě jste se zde, či jinde, dočetli o personálních změnách v české SKA jedničce Tleskač. No, a také díky tomu měla letos v dubnu premiéru nová rock'n'roll-punková kapely z Plzně s názvem Kníry (obrázek jistě vše vysvětlí :D). Ex-zpěvák Tleskače se nezapře, konec konců jsou tam i dechové nástroje, takže to podle mě spíš zní jako ska-punk, ale když se kapela na Bandzone prezentuje jako "rock'n'roll-punk", proč ne ;). Ono to asi nebude ze začátku lehké oprostit se od srovnávání s Tleskačem. Hodně štěstí.
  • Million Marihuana March 2013

   Million Marihuana March 2013

   KDY? 04/05/2013
        Byl pozdní večer - čtvrtý máj - no jo, tak možná je to trošku jinak :D, ale 5. máje (května) si můžete přijít ZDARMA zapařit v Praze do parku Parukářka, pokud jste pro legalizaci Marenky (neb legislativní paskvil, co byl schválen, není legalizací, ale výsměchem). Zahrají vám takové kapely jako N.V.Ú. i E!E. Více informací nejdete na stránkách mmm2013.
  • Assort Plastic - Akta x (nové CD)

   Assort Plastic - Akta x (nové CD)

   KDY? 20/04/2013
        Dost možná jste o této kapely nikdy neslyšeli. Není divu, její vznik se datuje teprve k roku 2007 a až teď vydává první CD s názvem Akta X. Křest proběhne v sobotu 20. dubna v Jindřichově Hradci - U Kůrků. Vstupné bude (trošku netradičně) 100 Kč a zahrají vám také Peshata, Němá Výčitka a M2T. Ochutnávky si můžete poslechnout už teď na Bandzone.
  • Peshata - nové CD a raritky

   Peshata - nové CD a raritky

   KDY? 09/04/2013
        Peshata trošku v tajnosti připravuje nové CD, pár písní už je na světě, pár ještě v hlavě, ale snad z toho něco bude. Nicméně, na Bandzone stránkách si můžete chvíle čekání na nové CD krátit poslechem 3 raritních písní, které se nedostaly na CD Zvířátka nemohou zasadit kouzelný strom (1998) ;).!
  • BAND-a-SKA - křest EP

   Člověče, zapoj se!

   KDY? 07/04/2013
        Možná znáte NESEHNUTÍ (NEzávislé Sociálně Ekologické HNUTÍ), možná znáte i jeden z jeho projektů - Občanské oko, a právě to nedávno zpřístupnilo na svých stránkách ZDARMA příručku Člověče, zapoj se! Mohla by vám pomoci, pokud chcete něco sdělit širší veřejnost, využít svého práva na informace, nebo práva petičního a možná i dát návod, jak získat nějaké ty zdroje na svůj projekt.
  • BAND-a-SKA - křest EP

   BAND-a-SKA - křest EP

   KDY? 30/04/2013
        A konečně také něco pro příznivce SKA! Jestli ještě nemáte plány na Čarodky (30.4. - je to bohužel úterý, ale co už ;)), pak si rozhodně nenechte ujít křest EP s názvem v Zanzibáru na báru. Jistě potěší, že vstup je ZDARMA ;).
  • PHR konečeně přidal plány na 2013

   PHR konečeně přidal plány na 2013

   KDY? duben/2013
        Po hodně dlouhé době, co se na úvodní stránce punkového vydavatelství PHR nic nedělo, přidali kluci konečně plány do budoucna. Těšit se můžete na UK SUBS, CItizen Fish, Retroprotest, Risposta + Kutya Harap, Uštkni, E!E, Našrot a Davová psychóza.
  • Jesus & the Bastards - Znamení smrti (nové CD)

   Jesus & the Bastards - Znamení smrti (nové CD)

   KDY? březen/2013
        Jak to vypadá, březen nám stále nekončí a punková nadílka také ne :). Je tu už snad 5. CD, které v tomto měsíci vyšlo. Tentokrát jej mají na svědomí Jesus & the Bastards, jmenuje se Znamení smrti. Obsahuje sice jen 5 věcí, ale můžete si je poslechnout, ba i stáhnout, na Bandzone stránkách skupiny. Skupina se označuje jako punk-HC a slyšet je tam asi opravdu všechno, tak to zkuste ;)!
  • Dilemma In Cinema - Jedem v černym (nové CD)

   Dilemma In Cinema - Jedem v černym (nové CD)

   KDY? březen/2013
        A máme tu ještě jedno březnové dítě. Možná jste o Dilemma In Cinema zatím moc neslyšeli, ale třeba když vám řeknu město Slaný, členové P.P.Cvok a Pípa, tak vám naskočí Totální Nasazení. A tím by se to tak hezky dalo shrnout, protože DIC je zpoloviny tvořena členy TN, a jelikož P.P.Cvok je zpěvák, poznáte to hned na první poslech ;). Pokud tedy máte rádi TN, bude se vám líbit i tahle kapela. No, ale k CD - má název Jedem v černym, obsahuje úctyhodných 14 písní a řadu z nich si můžete poslechnout (i stáhnout) zde. Celé album pak stojí 100 Kč + pošta (např. u Cecka :) ).
  • Vision Days - Don´t worry be punk (nové CD)

   Vision Days - Don´t worry be punk (nové CD)

   KDY? březen/2013
        Vision Days je další kapelkou, která v březnu pokřtila své ové CD. Jmenuje se Don't Worry Be Punk, obsahuje 15 písní. Neuvěřitelné je, že - stejně jako Kohout plaší smrt (níže) - i tohle CD si můžete STÁHNOUT ZCELA ZDARMA. Skupina sama je uploadla na Ulož.to, kde je v dobré kvalitě i s obaly ke stažení! Jinak si je můžete kouit na koncertech za 60 Kč !!!!, nebo na e-shopu za 60 + 32 Kč pošta !!!
  • Kohout plaší smrt - Vykřičený muž (nové CD)

   Kohout plaší smrt - Vykřičený muž (nové CD)

   KDY? 15/03/2013
        Pátek 15.3. se nesl ve znamení dlouho avizovaného nového CD kapely Kohout plaší smrt, které se jmenuje Vykřičený muž. Křest provedl Golda (basák a druhý zpěvák ZNC) - koneckonců, vše se konalo v Plzni Pod Lampou. Pokud jste to nestihli, nezoufejte, celé to můžete vidět na Facebooku. Fotky údajně také budou. Co je na celé věci ale nejzajímavější - komplet CD (a ve slušné kvalitě!) je možné STÁHNOUT ZDARMA přímo z oficiálních stránek ( zde ). V e-shopu není vůbec - otázka je, jestli ,,zatím", nebo jestli tam ani nebude. I tak ale všechna ostatní alba stojí pouhých 100,- Kč. Ale i ta je možné stáhnout z téhož odkazu!! V dnešní době ,,punkových" festivalů za X set korun je tohl vskutku neohrožený krok!
  • Ska-p - nové CD

   Ska-p - nové CD

   KDY? 05/03/2013
        Asi každý, kod se zajímá o SKA scénu, zná španělské Ska-p. Po té, co se před pár lety dali hoši po rozpadu zase dohromady, vydávají už druhé (celkově sedmé) CD, tentokrát s názvem 99%. Obsahuje 15 písní a sami o něm říkají: ,,99%’ je naše prohlášení, žaloba, kterou chceme zastavit zdrcující útisk této společnosti. Je to volání po boji proti všem spekulantům, kořistníkům, utiskovatelům a lhářům. Ska-P nechtějí být zticha."
  • Visací zámek - zamklej na třicet západů

   Visací zámek - zamklej na třicet západů

   KDY? březen/2013
        Poměrně v tichosti vyšel další počin okolo legendy českého punku - Visací zámek. Visáči jsou hodně plodní a kromě audia už o nich 20 let existuje také dokument. Teď se k tomu přidává nová kniha Antonína Kocábka, že by dárek k 30 výročí, které skupina oslavila 7.12.2012? Kopit jej můžete u nakladatelství Maťa za 248,- Kč.
  • Tleskač - koncert v nové sestavě

   Tleskač - koncert v nové sestavě

   KDY? 05/04/2013
        Asi jste zaznamenali na konci loňského roku, že jedna z nejznámější českých SKA kapel - Tleskač - pozbyl několik členů, bohužel, včetně zpěváka. Díky tomu také letos zatím nekoncertuje a kupodivu ani jejich stránky přestali fungovat a dosud je tomu tak do teď, ale alespoň odkazují na Facebook. Tam také skupina celkem v tichosti nedávno oznámila, že první koncert v nové sestavě proběhne 5.4. v Černošicích (klub Kino). Další akce následují: 13.4 Mariánské Lázně (Morrison), 3.5. Brno (VUT Majáles), 10.5. Sušice (kd Sokolovna), 18.5. Vodňany (Vodňanské rybářské dny), 23.5. Plzeň (Zach's pub) a 25.5. Žihle (Národní dům).
  • Peshata znovu zasahuje

   Peshata znovu zasahuje

   KDY? březen/2013
        Možná jste si ani nevšimli, ale Peshata od 25. listopadu nehrála. Po více něž čtvrt roce však přichází hned s několika koncerty - 8.3. 20h Ledeč nad Sázavou (Hotel Sázava), 9.3. Praha (Vagon) - oslava 18. narozenin Volantu, 16.3. Litoměřice (Baronka) - společně s Houbou.
  • Totání nasazení - nové CD Oceloví ptáci

   Totání nasazení - nové CD Oceloví ptáci

   KDY? 18/02/2013
        18. února vyšlo dlouho avizované nové CD kapely Totální nasazení. Jmenuje se Oceloví ptáci (jistě jste si všimli i probíhajícího stejnojmenného tour TN + Zakázaný ovoce - viz níže). Vydal jej Popron music, kde si jej můžete koupit i poslechnout za 149,- Kč. Ale v tomto případě je asi lepší objednat si ho přes web skupiny za 120 Kč! Jestli nejste netrpěliví, můžete počkat a Popron je v následujícíh dnes vydistribuuje i do kamenných obchodů, kde nebudete muset platit poštovné. CD obsahuje 13 písní s celkovou délkou 38 min a zní .. prostě jako typické TN :D!
  • Pomoc v nouzi - zvířata

   Pomoc v nouzi - zvířata

   KDY? pořád ;)
        Přátelé punkerky, punkeři, Oi! - SKA - reggae vyznavači a jiní dobří lidé :)! Tohle jsou sice stránky o punku/SKA/Oi!, ale myslím, že ta čtyřnohá boží nadělení máme tak nějak rádi všichni, pejsky obzvláště (a že jich na koncertech bývá ;)). Často se navíc chovají lépe než kdejaký náš druhový sourozenec, takže prasata a svině by se asi dost divili, jakým způsobem používáme jejich jména. Určitě mi tak nebudete mít za zlé, když využiju možnosti, které mi tyhle stránky dávají, a udělám takovou malou agitku. Pohledal jsem na internetu a podařilo se mi najít pár odkazů, které by se vám třeba mohly hodit. Jestli hledáte psa z útulku, pár set jich je zde (je tam i solidní vyhledávání), ne všechny útulky tam ale jsou, proto můžete hledat přímo v nich (je jich tam skoro 100 a nejsou tam jen psi). Jestli víte o týrání zvířat (a chcete to řešit právně přijatelnou cestou), skvělý elektronický forulář vám to hodně usnadní (funguje pro všechna zvířata!). No, a pokud byste chtěli přispět, jde to např. přes mobil (klasicky 30 Kč - což je dneska v podstatě 1 točené pivo!), nebo třeba nákupem. Jestli chcete pomoct přímo ve vašem městě, tak se stačí podívat na jednotlivé útulky (odkaz výše) a určitě se něco najde. A, abych nezapomněl, jestli nemáte co čist, pak zkuste aktuální zění zákona na ochranu zvířat proti týrání - je to opravdu zajímavé. (Víte třeba, že opuštění zvířete za účelem se jej zbavit je považováno za týrání - §4/1 s)?). No, a to je celé, díky za pozornost a třeba to někoho z vás k něčemu rozhoupe ;).
  • Nežfaleš - nový videoklip pro Modrou Vopici

   Nežfaleš - nový videoklip pro Modrou Vopici

   KDY? 19/02/2013
        Nežfaleš, pražská partička, 19. února uveřejinila na svém bandzonovém profilu nový videoklip. Dílko je oslavou 20. narozenin legendárního klubu Modrá Vopice. Klip, resp. píseň, se jmenuje (jak jinak) Modrá Vopice a od 4. března bude i zdarma ke stažení na zmiňované stránce kapely.
  • Žádnej Stres - nový singl

   Žádnej Stres - nový singl

   KDY? 11/02/2013
        Třemošická ska-punkové partička Žádnej Stres vydala poměrně v tichosti nový singl. Je to po 2 letech jejich první nový počin a následovat by ho mělo i nové album. Singl se jmenuje Legalizuj, a tak je asi jané, o co jde. Ostatně kapela je tak vůbec laděna celkem "dozelena" :D. Poslechnout si jej můžete na Bandzone.
  • Znouzectnost a Kohout plaší smrt (mini)tour 2013

   Znouzectnost a Kohout plaší smrt (mini)tour 2013

   KDY? březen - duben/2013
        Poměrně v tichosti se letos dalo dohromady další ze společných punkových (mini)tour, tentokrát ZNC a Kohout plaší smrt. žádný oficiální plakát s termíny koncertů, jako má SPS+Nežfaleš či Houba+Leniwiec, jsem nikde neviděl. Vycházím tak z koncertů na stránkách KPS: 15.3. Jablonec nad Nisou (Rampa), 27.3. Plzeň (Pod Lampou), 28.3. Praha (Vagón), 29.3. Karlovy Vary (Slash), 4.4. Brno (Melodka), 19.4. Mariánské Lázně (Morrison). Cena se asi bude lišit, ale třeba brněnská Melodka koncert nabízí za 130 Kč předprodej, 160 Kč na místě.
  • Den pro ABC - Výslech

   Den pro ABC - Výslech

   KDY? 18/02/2013
        Jste z Prahy, okolí, nebo se tam v únoru jen chystáte? Pak by vás mohla zajímat akce konaná 18.2. 19h v Salé, která se jmenuje Den pro ABC - Výslech. Pro ty, co netuší, vězte, že ABC je zkratka pro Anarchist Black Cross (Anarchistický černý kříž) - jde o hnutí pomáhající ,,neautoritářsky smýšlejícím lidem, kteří se dostanou do konfliktu se státním aparátem, jsou vězněni nebo je proti nim veden soudní proces z politických důvodů". Tentokrát ale půjde o přednášku vysvětlující, jak se chovat při výslechu, co můžete a co ne a hlavně, co může druhá strana vůči vám. Pak následuje benefiční večeře pro ABC. Info o akci zde.
  • SPS 25 let tour

   SPS 25 let tour

   KDY? 13/03 - 24/05/2013
        Podobně jako loni E!E a letos Houba, i SPS vyráží na oslané tour. Oslavuje 25 let a sama samozřejmě nebude. Tour má sice 10 koncertů, ale když se podíváte na data, zjistíte, že to bude opravdu rychlovka. Začíná se 13.3. v Olomouci (S-Cube) a končí se 24.5. Litoměřicích (Baronka). Krom toho budou hrát: 16.3. Strakonice (Křemelka), 22.3. Praha (Rock Café), 28.3. Brno (Melodka), 29.3. Kralupy n. Vl. (Ponorka), 30.3. Rakovník (Letiště), 12.4. Karlovy Vary (Slash Bar), 19.4. Písek (Divadlo Pod čarou) a 27.4.Plzeň (Watt).
  • Houba a Leniwiec - tour po 10 letech

   Houba a Leniwiec - tour po 10 letech

   KDY? 22/02 - 20/04/2013
        Je to neuvěřitelné, ale už to bude 10 let, co Houba a Leniwiec nahráli společný split Crazy Bros. K tomuto výročí vyrážejí na společné turné, které proběhne převážně v ČR, startuje v Praze, končí v Ostravě a celkem 8 koncertů bude probíhat od 22.2. do 20.4.2013. Termíny koncertů najdete zde!
  • Just Say NO - koncert

   Just Say NO - koncert

   KDY? 15/02/2013
        Nevíte, kam teď v zimě zajít na koncert, hledáte nějakou neotřelou menší akci a za lidovou cenu? Pak zkuste akci Just Say NO! Proběhne v menším klubu Rachota v Blansku (kousek na sever od Brna). Jak název napovídá, můžete si přijít postěžovat, a to na cokoli. A že to pořadatelé myslí vážně, bude k dispozici i mikrofon, se kterým si můžete na (nevelkém) pódiu i zanadávat na to, co vás štve a čemu byste chtěli říci NO! Za 30 Kč vám zahraje Veřejná Bezpečnost, Vision Days a Jesus and The Bastards. Info o klubu zde.
  • Houba - nový web a alba zdarma

   Houba - nový web a alba zdarma

   KDY? 2012-2013
        Asi jste si všimli, že Houba před časem spustila nový web. Možná vám ale uniklo, že s ním přišla možnost si stáhnout řadu alb zdarma. Samozřejmě jde o starší alba, ale ruku na srdce, komu se ty prvotiny - jako např. Pan Káč - nelíbily? Stáhnout si můžete cokoli od začátku existence kapely, tj. od r. 1997, až do r. 2000. Konkrétně se jedná o alba: Fičící pes, Hnus fialovej, Pan Káč a Kuře punk-pao. Můžete si to vyzkoušet sami zde!
  • Cirguz - nové (mini)CD

   Cirguz - nové (mini)CD

   KDY? leden/2013
        Relativně mladá mělnická partička Cirguz vydala letos nové (mini)CD. Cituji: ,,na kterym se nacházejí čtyři nenahraný písničky (který ale už dlouho hrajeme na koncertech). Materiál jsme nahráli v létě v naší zkušebně za vydatný pomoci Našeho Studia a následně to opět k naší spokojenosti zmasteroval pan Pedro, díky! CD-R seženete na našich koncertech nebo pište na email, icq, řekněte nám kdekoliv... Těšíme se na Dobříš a domácí scénu v Mydlárně!" Bandzone stránky kapely..
  • Degradace - nové CD HEROES are DEAD

   Degradace - nové CD HEROES are DEAD

   KDY? 25/01/2013
        Jak Punkuhudba avizovala už v prosinci, v pátek 25. ledna proběhl křest nového CD Degradace s názvem HEROES are DEAD. CD by mělo obsahovat nových 11 písní, a kdo se dostavil na křest, dostal CD zadara ;). Křest proběhl v klubu Barrák v Ostravě. Další termíny koncertů najdete zde!
  • Moshpit Tragedy - alba zdarma

   Moshpit Tragedy - alba zdarma

   KDY? 16/01/2013
        Většinou upozorňuji na aktuality na česko-slovenské scéně, protože o zahraničí informuje plno jiných webů. Ale občas stojí za to zabrousit i do světa. A tohle je jedna z nich! Moshpit Tragedy, "pay-what-you-want-label" (zaplať-co-chceš-label), je v dnešní době originální počin, při kterém by OSE a řadě komerčních interpretů vstávaly vlasy na hlavě, protože na těchto stránkách si můžete stáhnout skoro 100 CD úplně zdarma, tedy pokud platit nechcete. Jedná se o vesměs anacrcho-punk nebo tvrdší odnože (HC punk apod.). České interprety (zatím) nehledejte. Tak honem sem !
  • Proti Směru - poslední koncert

   Proti Směru - poslední (dvoj)koncert

   KDY? 25. a 26.1./2013
        O konci kapely Proti Směru informovala Punkhudba už před nějakým časem, teď je tu poslední (dvoj)koncert po 12 letech existence, a to jak pro české, tak i pro slovenské příznivce. Slovenský proběhne už 25. v Bratislavě (klub Obluda), český proběhne v Opavě (klub Art). Kapela sama avizuje, že je to opravdu definitivní konec. Vstupenky si můžete zakoupit v Artu - předprodej 90 Kč, na místě 120 Kč, kapacita jen 140 lidí, tak neváhejte ;). Na Slovensku musíte platit mrzkou e-měnou ( :) ) 4 E, jenže navíc tam vystoupí nejen Nežfaleš (jako v ČR), ale také ŠHT. V ČR se naopak můžete těšit na The Wet Fox.
  • Zvlášňý škola - nové CD

   KDY? březen/2013
        Je to až neuvěřitelné, ale kapela Zvlášňý škola konečně vydává nové CD. Poslední CD Do roka a do dna vydala kapela před 8 lety, tj. v r. 2004. Nové CD má vyjít v březnu 2013, ale křest proběhne až 25.5.2013 v Tlumačově na Sputnik Memory.
  • Veřejná Bezpečnost - vánoční dárek

   KDY? březen/2013
        Další z punkových kapel dala fanouškům vánoční dárek, a to v podobě možnosti stažení jejich dema tuna sraček ( zde ).
  • Degradace - nové CD Heroes are Dead

   KDY? 25/01/2013
        Ostravská Degradace vydává konečně další CD. Bude se jmenovat Heroes are Dead, najdete na něm 11 nových skladeb. A je už známo i datum vydání a zárověň křestu - 25.1.2013, v ostravském klubu Barrák.